Ako resetovať program práčky Whirlpool

Ako resetovať program práčky Whirlpool

Návod, ako resetovať program na práčke Whirlpool

Ako zresetovať programátor na práčke Whirlpool, keď už sme minuli všetky pokusy na odstránenie chyby? Jediná možnosť je napálenie nového softvéru, programátor samotný sa nedá resetovať ako napríklad počítač, pretože program je pevne nahratý v pamäti programátora. Je však ešte jedna možnosť pre identifikáciu závady – spustiť testovací program.

Ako spustiť testovací program na práčke Whirlpool

Testovací program práčky odskúša všetky funkcie, ktoré môže prací cyklus vykonať, od uzamknutia zámku, napustenie vody, test elektromotora, vypúšťacieho čerpadla či všetkých snímačov a senzorov. Ak sa počas testovacieho programu vyskytne nejaký problém, displej elektroniky zobrazí príslušnú chybu.

Spustenie testovacieho programu s otočným gombíkom pre zvolenie programu

 1. Zavrieme dvere
 2. Otočíme gombíkom na prvú možnú pozíciu voľby programu doľava (väčšinou odstreďovanie alebo vypúšťanie vody).
 3. Stlačíme tlačidlo „Reset“ 4x do 5 sekúnd
 4. Pre programátory WAVE sa testovací program po tomto kroku spustí. Pre programátory WAVE ECO pokračujeme krokom 5.
 5. Posledný chybový kód sa zobrazí na displeji. Stlačíme tlačidlo „Štart“ pre pokračovanie.
 6. Posledné 3 chybové kódy sa zobrazia na dipleji. Pre začatie testu opäť stlačíme tlačidlo „Štart“.
 7. Pre nasledujúci krok stlačíme tlačidlo „Reset“ 2x.
 8. Pre skok na C stlačíme „Reset“ 1x

Upozornenie: Testovací program spustite len s prázdnou práčkou bez prádla!

55 názorov na “Ako resetovať program práčky Whirlpool”

 1. Dobrý večer.
  Prosím poradiť: problém s práčkou Whirlpool FWG71484W EU.
  Neodstreďuje. Ak sa spustí odstreďovanie, funguje akoby prací program.
  Ako na to? Ako spustiť test?

  Ďakujem.

   1. Mam pračku Whilrpool TDLR5030L EU N po roka. A doprala a nevyzmykala. Vyšlo mokré pradlo. Neviem prečo. Poradíte mi tlačitko na zmykanie
    dodatočné? dakujem.

  1. Tlačidlo reset je hneď nad tlačidlom štart. Slúži však len na reset programu, ak bol už nejaký spustený. Ak programátor vôbec nereaguje, t.j. že ani nezasvieti, bude vadný samotný programátor, dá sa však opraviť, viac v tomto návode.

   1. Dobrý deň , potrebujen radu pri poslednom praní mi zasvietilo červené svetielko, prádlo bolo doprane a vyžmykané.Dnes keď chcem spustit prácku, svieti opäť červene svetielko a pracku nejde spustit.Ďakujem za odpoveď, radu…

   1. Dobry den, chcem sa opytat,kde moze byt problem ak pracka perie, ale napr. program ktory ma 40 min ide raz tolko? Whirlpool AWE 66710

   2. Dobrý deň, dnes ráno som zapla pracku, len 15 min program… Počula som že ide divne a asi po 8 min vypla a vypisuje mi chybu f06. Dočítala som ze tato chyba sa dá resetovat, v prípade ze neodišiel motor úplne.. Práčka je whirpool AWE 7519.
    Dakujem za radu

  1. Dobrý večer
   Pri spustení práčky Whirpool mi na display vyhadzuje chybu E01 a nikde sa neviem dočítat, že čo je to za chybu, viete mi poradiť?

   Ďakujem…
   S. VALENTOVÁ

 2. Mária Šitzová

  Po ukončení prania sa pračka nedá otvoriť, je uzamknutá. Ano po niekoľkých hodinách. Čo mám robiť?

 3. Dobry den
  Pracka Whirlpool AWE 60410, neodstreduje, Ak sa spustí odstreďovanie, funguje akoby prací program.
  Ako na to? Ako spustiť test?

 4. Dobrý večer prajem, vypisuje nám chybu F06 na práčke Whirlpool AWSX63013. Môžete mi poradiť ako sa to dá ďalej riešiť. Ďakujem za odpoveď

  1. Na týchto modeloch reset nepôjde. Program len tak nespadne. Nahrať sa však dá, len treba na to servisného technika od Whirlpoolu, ktorý má na to prístroj.

 5. Dobrý deń viete mi prosim poradit? Svieti mi ukazovatel zamknutia dvierok na červeno. Neviem to odstraniť. Skusala som dať na 0 a vypnuť pračku, napriek tomu, stále po zapnutí pračky svieti táto kontrolka. Typ pračky Wirpool AWG 908 E. Ďakujem

 6. Ako zresetovať práčku AWT 5080. Po základnom vypraní ostane programátor stať a nejde ďalej, musím ho ručne posunúť, ale aj tak ostáva v jednej polohe a v poslednom čase už práčka ani neodstreduje.

 7. Dobrý deň .prosím vás zapnem program a a všetko ide ako má len neodpocitava čas a tak perie do nekonečna, nijaku chybu nezobrazuje, dakujem za odpoveď.

 8. Dobrý deň,
  mám práčku Whirpool AWO/D43135/1, po spustení mi hneď vyplaví prací prášok aj aviváž do prania. Po ukončení prania potom nie je cítiť aviváž na prádle. Spustil som aj testovací program na práčke ale všetko je v poriadku. Poraďte prosím čo to môže spôsobovať.

  S pozdravom
  Peter

  1. Chyba je pravdepodobne v násypke, môže byť upchatá, prípadne vody do nej strieka inam, ako má, to sa stáva, ak je tvrdá voda a usadí sa kameň aj na tryskách násypky.

 9. Dobrý deň, prosím o radu, čo môže byť príčina predčasného ukončenia prania.
  Pračka Whirpool AWE 7619.
  Spustím program na 40°, pračka riadne perie, cca 20 min. pred koncom prania sa zastaví a uvedie na disp. chybu F06.
  Voda zostane v pračke. Dá sa vypustiť otočením programátora na symbol vypúšťania.
  Urobil som kontrolu filtra – bol čistý. Čerpadlo sa ľahko otáča. Odtoková hadica-je čistá.
  Ďakujem.

 10. Dobrý deň. PRÁČKA AWO/C7340. Prestala nahrievať.Prala so studenou vodou. Po skončení prania vypísala F08.Po výmene telesa práčka perie zohrieva ale po skončení vypíše zas F08. Podarilo sa mi spustiť test a ten vypísal F35. Ako odstrániť poruchové kódy s pamäte? Kde je príčina? Viete mi poradiť čo s tým?

 11. Dušan Porkolab

  Dobrý deň.
  Vedeli by ste mi poradiť,naša pračka AWS 63013 podľa toho,ako uvádza čas prania na displeji,reálne je čas prania o dosť kratší.
  Ďakujem.

 12. Dobry den ,
  Vie mi tu niekto poradit ?
  Ked zapnem pracku +nastavim program , o 3 sekundy mi hned pipa akoby program hned ukoncil . Co mam s tym robit? Dakujem

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Návrat hore