Prasknutá pružina bubna práčky Whirlpool

Ako vymeniť pružinky na dvierkach bubna práčky Whirlpool

Prasknutá pružinka na dvierkach bubna práčky Whirlpool – častá príčina, že dvierka bubna sa nedajú zatvoriť. Pritom oprava takto poškodeného bubna nie je nič zložité. Skúsený opravár to vie vymeniť behom niekoľkých minút. S týmto návodom na výmenu pružiniek to hádam zvládne každý.

Nie vždy prasknú na dvierkach obidve pružiny, ale aj jedna spôsobí, že sa už dvierka neotvárajú tak ako predtým, nepružia. Skúsenosti hovoria, že je lepšie aj v tomto prípade vymeniť obidve, za krátky čas by praskla aj druhá.

V prípade že prasknú obidve, netreba sa pokúšať už práčku zapínať, je veľké riziko, že sa dvierka počas prania otvoria a poškodia celú nádrž práčky alebo bubon.

Postup výmeny pružiniek bubna práčky Whirlpool

Do zvrchu plnených práčok išli dva typy pružín, torxné alebo klasické zatočené pružinky. Ako náhradný diel sa dodávajú len torxné, menia sa ľahšie a majú lepšiu pružnosť.

  • V prvom rade musíme vybrať z bubna zvyšky starých pružín. Pomocou skrutkovača vyhneme časť v mieste, kde má pružina zakončenie s výstupkom, pomocou ktorého drží na svojom mieste. Stará pružinka pôjde ľahko von.
  • Vyberieme správnu pružinu, na ľavú a pravú stranu idú rozdielne.
  • Novú pružinku zasunieme krátkou stranou do drážky na bubne, potom pri úplne otvorených dvierkach zasunieme aj dlhú stranu.
  • Skrutkovačom zatlačíme výstupok dovnútra drážky.
  • Rovnako otočením skrutkovača a zapáčením o bubon vrátime vyhnutú drážku na pôvodný rovný tvar.
  • Ten istý postup je pri všetkých štyroch pružinách.

Skontrolujeme či sa dvierka ľahko otvárajú. Po tejto výmene bude bubon práčky opäť bezchybný a nebudeme sa musieť obávať pri praní. Stojí to pár eur.

2 názory na “Ako vymeniť pružinky na dvierkach bubna práčky Whirlpool”

  1. Zdravím, spadla mi hubka, keď som čistila práčku a šmykla sa mi pri bubne dole, nejaká rada ako ju vytiahnuť alebo čo teraz? Ďakujem

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Návrat hore